O naszej
produkcji

Firma VT-Sport jest największym dostawcą sanek drewnianych na rynek europejski. W zakładzie produkcyjnym należącej do nas firmy COLINT od niemal 50 lat powstają sanki, które w Europie zachodniej cieszą się dużą popularnością, oraz opinią towaru najwyższej jakości.

Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikaty jakości i bezpieczeństwa TUV/GS, a także zostały zbadne na zgodność emisji formaldehydów z unijną normą. Drewno użyte w produkcji pochodzi z lasów odnawialnych i ma certyfikat FSC.

Dokładamy wszelkich starań, by nasze sanki były wytrzymałe i proste w obsłudze, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnego wyglądu. Dlatego na bieżąco pracujemy nad ulepszeniem naszych modeli. W 2004 roku wprowadziliśmy sanki o nowej geometrii na mostkach giętoklejonych, które kilkakrotnie wzmocniły całą konstrukcję. Sanki te bardzo szybko przyjęły się na rynku zachodnim, stanowiąc aktualnie 95% naszej sprzedaży. W 2006 roku po raz pierwszy zaprezentowaliśmy model sanki składanej z automatyczną blokadą, która pozostawia w tyle inne modele składanych sanek, zarówno pod względem jakości wykonania i użytych materiałów, jak i wagi, wyglądu, oraz wygody i bezpieczeństwa użytkowania.

Na tegorocznych targach ISPO w Monachium wprowadziliśmy nową linię sanek, których konstrukcja oparta została o elementy z tworzyw sztucznych. Modele te przełamują stereotyp, oferując jakość i wytrzymałość porównywalne do naszych modeli drewnianych, są jednak zdecydowaie lżejsze.

Wszystkie nasze nowe wzory przemysłowe są opatentowane na całym rynku europejskim, a niektóre również poza Unią Europejską.